Przewiń do góry
Udostępnij
Please, assign a menu

Styl skandynawski

admin 5 czerwca, 2021

Aktualnie panujący trend na wykończenia pomieszczeń z wykorzystaniem stylu skandynawskim, nie wziął się z przypadku. Stało się tak ponieważ nasz klimat zwłaszcza zimą jest zbliżony do klimatu panującego w Północnej Europie, a klimat jest jednym z głównych argumentów, które przyczyniły się do powstania stylu skandynawskiego.

Jeżeli interesują cię praktyczne, naturalne i nowoczesne rozwiązania to poświęć kilka minut na poznanie stylu skandynawskiego.

Co wyróżnia meble w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski jest nacechowany minimalizmem, praktycznym wykorzystaniem oraz czerpaniem inspiracji z natury.

Wszystko opiera się przede wszystkim na prostych kształtów, naturalnych materiałach, wytrzymałości połączonej z praktycznym wykorzystaniem całej przestrzeni w domu.

Bardzo dużym wyróżnikiem stylu skandynawskiego jest duża ilość bieli, która jest przeciwieństwem czerni. Czerń natomiast kojarzona jest z długimi nocami które panują w Północnej Europie. Zastosowanie bieli pozwala na rozjaśnienie pomieszczenia dodatkowo biel wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni oraz posiada walory estetyczne.

Jednym z głównych motywów przewodnich stylu skandynawskiego jest komfortowa przestrzeń do wypoczynku, ponieważ dużą część czasu zwłaszcza zimą spędzamy w domu. Dlatego tak ważne są praktyczne rozwiązania połączone z wytrzymałością. Wszech otaczająca natura na zewnątrz odzwierciedla wykorzystanie w meblach dużej ilości drewna w połączeniu z bielą czasami również odcieniach szarości.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim ?

Styl skandynawski to minimalizm, natura i prostota, dlatego tak ważne jest aby zapewnić przestronność w pomieszczeniu, dbając jednocześnie o duży dopływ światła dzięki zastosowaniu jasnych kolorów ścian i wykończenia. Jeżeli stawiamy na duży dopływ światła dziennego zalecamy zrezygnować z kolorów czerni i szarości, zamiast tego skorzystać z pastelowych kolorów oraz naturalnych materiałów, które wspaniale wkomponują się w klimat pomieszczenia. Zadbajmy również o dodatki takie jak lampy nieodbiegające stylistyką od pomieszczenia, rolety typu dzień/noc lub delikatne firany, omijamy natomiast ciężkich zasłon które będą blokować światło słoneczne.

Bardzo ważną kwestią jest ergonomia i funkcjonalność, należy urządzić tak pomieszczenie aby wygodnie i z chęcią się z niego korzystało. Pomogą w tym celu specjalnie przygotowane do tego celu meble.

Styl skandynawski idealnie nadaję się również do tworzenia różnych wariatów aranżacyjnych w połączeniu z żywymi kolorami czy też loftowym wykończeniem. Należy pamiętać że meble w stylu skandynawskim wyróżniają się lekką i uniwersalną stylistyką, więc co od zasady nie zdominują pomieszczenia w którym się znajdują, ale należy przemyśleć aranżację w której się znajdą żeby nie stały się niekoniecznie pasującym elementem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *